Мифы в гинекологии

Руйнуємо гінекологічні міфи, частина перша.

 
Ми часто чуємо від пацієнток одні й ті самі розповсюджені питання та страхи про необхідність операцій і їх наслідки…
Сьогодні ми спробуємо дізнатись правду про деякі розповсюджені серед жінок твердження
 
Міф 1: Після видалення матки в тазу жінки залишається вільний простір, в який «падають» інші органи.
Цей міф не має жодного шансу на існування!
Лише уявіть — матка розташована у черевній порожнині разом з кишківником, печінкою, підшлунковою та іншими органами, що в сумі важать понад 5 кг. При цьому, сама матка важить 40-60 грамів і має розміри, порівняні з розміром курячого яйця.
Тож, вага матки складає менш як 1% від маси інших органів, а з’їдений жінкою шматочок торта займе у черевній порожнині більше місця ніж її матка! Після цього порівняння стає очевидно, що її видалення ніяк не змінює розташування інших органів і не завдає жінці ніякого клопоту.
Міф 2: Поліп ендометрію не потрібно видаляти.
Ще один популярний міф. Почнемо з того, що будь-які утворення у порожнині матки механічно подразнюють її стінки, що не дає ембріону прикріпитися до них, що в більшості випадків робить вагітність неможливою. А найбільш вагома причина для видалення поліпу – це значно підвищена вірогідність розвитку раку ендометрію за відсутності лікування. Тому, при виявленні поліпу ЗАВЖДИ проводиться його видалення та подальше гістологічне дослідження на наявність атипових клітин.
Варто додати, що наявність поліпа у більшості випадків не супроводжується симптомами та часто випадково виявляється на УЗД при проходженні гінекологічного огляду.
Міф 3: Міома заважає завагітніти.
Така ситуація можлива, лише якщо міома знаходиться ближче до слизового шару матки та деформує його, заважаючи прикріпленню і розвитку заплідненої яйцеклітини. Також перешкодою для вагітності може бути міома великих розмірів та міома на ніжці.
Проте, у більшості жінок, вона ніяким чином не заважає самостійно завагітніти та народити, адже має невеликі розміри та знаходиться ближче до поверхні матки.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up