Гістероскопія – це найоптимальніший метод діагностики внутрішньоматкових патологій та лікування більшості з них.
Обидві ці процедури вже давно стали золотим стандартом у малоінвазивній сучасній хірургії.
Вони використовуються для діагностики та лікування всіх видів внутрішньоматкових патологій, діагностики та лікування причин безпліддя та невиношування вагітності.
Суть процедури полягає у введенні з боку піхви через шийку в порожнину матки гістероскопа – спеціального інструменту діаметром до 5 мм з ендоскопічною камерою та системою циркуляції рідини. Далі, при діагностичній гістероскопії проводиться детальний огляд порожнини матки, стану ендометрію, внутрішніх отворів маткових труб та каналу шийки матки, а також забір зразка ендометрію для гістологічного дослідження.
При проведенні лікувальної гістероскопії через тубус гістероскопа в порожнину матки додатково вводиться мікроінструмент діаметром 1,2 мм і проводиться відповідне оперативне втручання – видалення поліпа, міоматозного вузла, розділення спайок та інше.
Ця процедура в середньому займає від 5 до 15 хв і вже через 2-3 години пацієнтка виписується з клініки.
Це також різновид гістероскопії, проте вона проводиться з розширенням цервікального каналу, адже для лікування деяких патологій потрібен інструмент більшого діаметру (8,5 мм), оснащений електрокоагуляційною петлею, що дозволяє проводити більш серйозні оперативні втручання.
Гістерорезектоскопія дозволяє виконувати всі види внутрішньоматкової хірургії – видалення великих субмукозних (підслизових) міоматозних вузлів, розсічення внутрішньоматкової перегородки, видалення великих поліпів на фіброзній ніжці та інших утворень, які неможливо якісно видалити за допомогою звичайного гістероскопу.
Ніякої особливої підготовки перед проведенням цих процедур не потрібно, єдина вимога – операція проводиться проводиться на 6-9 день менструального циклу, адже в цей час шар ендометрію ще тонкий і всі маткові структури добре помітні.
Гістероскопія – це найоптимальніший метод діагностики внутрішньоматкових патологій та лікування більшості з них.