Хірургічні операції на матці

Матка — це жіночий дітородний орган, що складається з тіла матки, шийки матки та маткових труб. Тіло матки, у свою чергу, складається з товстого м’язового шару, а також із внутрішнього шару матки — ендометрію та зовнішнього шару — серозної оболонки.

У кожній із цих частин можуть виникнути патології, які часто потребують не тільки медикаментозного лікування, а й оперативного втручання.

Операції при аномаліях розвитку матки

Реконструктивні операції виконуються при аномаліях розвитку матки, наприклад, при замкнутому функціонуючому рудиментарному рогу матки, матковій перетинці або перетинці піхви.

У кожному випадку підбирається індивідуальна операція, адже тип аномалії та ступінь її прояву завжди відрізняється.

Наприклад, при матковій перегородці ми проводимо її висічення за допомогою гістерорезектоскопа, а при замкнутому рудиментарному рогу матки, що функціонує, — лапароскопічне видалення рогу.

Висічення дефекту рубця на матці після кесаревого розтину (істмоцеле)

Якщо жінка планує вагітність і в неї є дефект стінки матки у ділянці рубця від кесарського розтину із формуванням так званої ніші, існує досить велика ймовірність розриву матки по рубцю під час пологової діяльності. Іноді товщина м’язової стінки на місці рубця може становити близько 1 мм.

У випадку, коли жінка не планує вагітність — оперувати таку патологію не потрібно, адже вона стає небезпечною лише на пізніх термінах та при розродженні. За даними більшості досліджень, товщина стінки матки в місці рубця менше 3 мм є показанням до проведення реконструктивної операції.

Операція виконується лапароскопічним методом, проводиться висічення ділянки  рубцевої тканини та пошарове ушивання стінки матки.

Корекція опущення стінок піхви та матки (пролапс або тазова грижа)

Операції з корекції опущення тазових органів — це реконструктивні оперативні втручання з відновлення тазового дна, які можуть виконуватися як за медичними показаннями, так і суб’єктивними відчуттями пацієнтки, з метою отримання естетичного ефекту та поліпшення якості сексуального життя. Нашими хірургами використовуються всі існуючі на сьогоднішній день методи хірургічної корекції стану тазового дна.

Ми застосовуємо індивідуалізований підхід до кожного випадку тазового пролапсу та вибираємо оптимальний метод хірургічного лікування для кожної пацієнтки.

Сучасні методи проведення операцій

У нашому хірургічному центрі виконуються, переважно, лапароскопічні оперативні втручання, оскільки цей метод має безліч відомих переваг перед операцією, виконаною відкритим методом з розрізом черевної стінки. Це стосується як самої техніки операції — краща візуалізація дозволяє  якісно виконати операцію, знизити травматизацію тканин, зменшити ризик кровотечі та інших ускладнень, полегшити післяопераційне відновлення (післяопераційний період протікає набагато легше та швидше, наші пацієнтки вже через 1-2 дні після операції повертаються до звичного способу життя).

Також, для лікування особливо складних та нестандартних випадків, у нашій клініці застосовується роботизована хірургія з використанням робота Da Vinci — це дозволяє з особливою точністю та мінімальними ризиками проводити навіть найскладніші оперативні втручання у гінекології.

Деякі види операцій проводяться за допомогою вагінального доступу (екстирпація матки при пролапсі, реконструктивні операції пов’язані з аномаліями розвитку матки та піхви).

Матка – один з важливіших органів жіночої репродуктивної системи, адже саме в ньому відбувається розвиток ембріону та створення нового життя.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up