Міома матки

Найпоширеніша патологія матки, з якою зустрічаються жінки — це міома матки. Згідно зі статистикою, шанс її виникнення протягом життя жінки становить від 25 до 50 %. Зазвичай з таким захворюванням стикаються жінки у віці від 30 до 50 років, але в сучасному світі цей вік невпинно знижується. Наприклад, в нашій практиці ми досить часто діагностуємо міому матки у пацієнток віком 18-25 років.

Що таке міома матки?

Міома — це доброякісне пухлиноподібне утворення, яке зазвичай утворюється й росте в м’язовому шарі матки. Злоякісні міоми зустрічаються доволі рідко.

Залежно від розташування щодо шарів матки, виділяють субсерозні, інтрамуральні та субмукозні міоми.

Від розташування міоми також залежать симптоми, які вона може вірогідніше викликати – міома, що розташована ближче до внутрішнього шару матки (підслизове розташування), частіше буде викликати порушення характеру менструацій та зниження фертильності. При цьому, міома, розташована ближче до зовнішнього шару матки з більшою вірогідністю буде викликати больовий синдром або буде безсимптомною – близько 50% таких міом взагалі ніяк не проявляють себе та зазвичай виявляються під час УЗД-оглядів.

Коли потрібна хірургічна операція?

Далеко не всі міоми матки потребують оперативного лікування. Окрім того, досить часто, до звернення до лікаря, жінка навіть не підозрює про наявність у себе такого захворювання.

В інших випадках, видалення міоми (одного вузла або множинних вузлів) або всієї матки все ж таки необхідне.

У будь-якому разі, при виявленні у жінки міоми – необхідно проконсультуватись зі спеціалістом – обрати тактику та визначити необхідність лікування.

Нижче наводимо перелік показань до оперативного лікування міоми матки:

  • рясні та/або нерегулярні менструації, зміна їх характеру;
  • біль, спричинений міомою;
  • швидке зростання вузла за даними діагностики;
  • великі розміри матки разом з вузлом (більше 12 тижнів);
  • деформація порожнини матки;
  • відсутність бажаної вагітності.

Хірургічне видалення міоми матки

Операції з видалення міоми ми проводимо лапароскопічним шляхом.

Лапароскопія – це сучасний хірургічний метод, при якому операція виконується без великого розрізу передньої черевної стінки – камера та інструменти вводяться через 3-4 невеликі розрізи на шкірі розмірами від 5 до 10 міліметрів. Завдяки спеціальній хірургічній камері з оптикою, хірург краще бачить тканини, а високотехнологічні інструменти діаметром 5 мм – дозволяють проводити операцію делікатно та впевнено.

Після видалення міоми, ми виконуємо ретельне пошарове ушивання стінки матки ліцензованими шовними матеріалами, що дозволяє краще зіставити тканини матки і попередити можливі ускладнення протягом майбутньої вагітності.

Гістеректомія (екстирпація матки, видалення матки)

Видалення може бути альтернативою консервативному лікуванню багатьох патологій матки в разі, коли жінка більше не планує вагітність та здійснила свої репродуктивні плани, або якщо жінка перебуває у менопаузальному періоді.

У будь-якому разі, остаточне рішення про планований об’єм оперативного втручання ми залишаємо за пацієнткою, а усі плюси та мінуси відповідного вибору пояснюємо під час консультації. 

Сучасні методи проведення операцій

У нашому хірургічному центрі виконуються, переважно, лапароскопічні оперативні втручання – цей метод має безліч відомих переваг перед операцією, виконаною відкритим методом з розрізом черевної стінки. Це стосується як самої техніки операції (краща візуалізація дозволяє якісно виконати операцію, знизити травматизацію тканин, зменшити ризик кровотечі та інших ускладнень), так і післяопераційного відновлення (післяопераційний період протікає набагато легше та швидше, наші пацієнтки вже через 1-2 дні після операції повертаються до звичного способу життя).

Також, для лікування особливо складних та нестандартних випадків, у нашій клініці застосовується роботизована хірургія з використанням робота Da Vinci — це дозволяє з особливою точністю та мінімальними ризиками проводити навіть найскладніші оперативні втручання у гінекології.

Міома матки – найбільш розповсюджена доброякісна пухлина у жінок в сучасному світі.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up