Видалення матки (гістеректомія)

Лапароскопическая операция

Така операція може бути альтернативою консервативному лікуванню багатьох патологій матки в разі, коли репродуктивні плани жінки вже здійснено, або якщо жінка перебуває у менопаузальному періоді.

Наприклад, видалення матки є єдиним довготривалим та ефективним методом лікування аденоміозу (тип ендометріозу, що розвивається у м’язовому шарі матки) та деяких інших захворювань.

Коли показане видалення матки?

Наводимо перелік захворювань, при яких зазвичай рекомендується ця операція:

  • Міома матки – якщо жінка більше не планує вагітність, або у складних випадках, коли симптоми не вдається вилікувати іншими методами;
  • При аденоміозі (ендометріоз м’язового шару матки), якщо інші методи лікування не приносять достатнього ефекту;
  • Онкологічні захворювання матки або ендометрію – гістеректомія є першим та, іноді, єдиним методом лікування та виконується у будь-якому випадку;
  • Маткові кровотечі, що не піддаються лікуванню іншими методами та можуть загрожувати життю жінки;
  • Пролапс (випадіння) матки;
  • Видалення матки також проводиться у більшості операцій з лікування опущення жіночих тазових органів;
  • Деякі передракові захворювання матки.

Як проводиться видалення матки?

Операції з видалення матки ми проводимо лапароскопічним шляхом.

Лапароскопія – це сучасний хірургічний метод, при якому операція виконується без великого розрізу передньої черевної стінки – камера та інструменти вводяться через 3-4 невеликі розрізи на шкірі розмірами від 5 до 10 міліметрів. Завдяки спеціальній хірургічній камері з оптикою, хірург краще бачить тканини, а високотехнологічні інструменти діаметром 5 мм – дозволяють проводити операцію делікатно та впевнено.

Лапароскопічне видалення матки зазвичай займає від 1 до 3 годин, в залежності від розмірів матки та супутніх патологій.

Операція проводиться під загальною анестезією, під час неї пацієнтка безперервно знаходиться під наглядом досвідчених лікарів-анестезіологів, а усі життеві показники відстежуються сучасною апаратурою.

Післяопераційне відновлення та рекомендації:

Стандартний час перебування в клініці після лапароскопічного видалення матки – 2-3 дні. 

Ми, згідно з Європейськими та Американськими рекомендаціями, заохочуємо ранню післяопераційну активізацію наших пацієнток – вже в перші сутки після операції ви будете сідати, вставати, пити. На наступну добу можна буде вживати легку їжу та ходити.

Під час виписки, лікар надасть рекомендації щодо обмежень та подальшого відновлення – зазвичай, це прийом препаратів тромбопрофілактики протягом декількох днів після операції та обмеження на статеві контакти та підіймання тяжких предметів протягом декількох тижнів після операції.

Сучасні методи проведення операцій в IRIMI Group

У нашому хірургічному центрі виконуються, переважно, лапароскопічні оперативні втручання – цей метод має безліч відомих переваг перед операцією, виконаною відкритим методом з розрізом черевної стінки. Це стосується як самої техніки операції (краща візуалізація дозволяє  якісно виконати операцію, знизити травматизацію тканин, зменшити ризик кровотечі та інших ускладнень), так і післяопераційного відновлення (післяопераційний період протікає набагато легше та швидше, наші пацієнтки вже через 1-2 дні після операції повертаються до звичного способу життя).

Також, для лікування особливо складних та нестандартних випадків, у нашій клініці застосовується роботизована хірургія з використанням робота Da Vinci — це дозволяє з особливою точністю та мінімальними ризиками проводити навіть найскладніші оперативні втручання у гінекології.

Окрім цього, ми активно використовуємо безліч сучасних високотехнологічних пристроїв та інструментів – від ультразвукових скальпелів, останніх моделей лапароскопічних інструментів від світових виробників, найкращих імпортних шовних матералів та сучасних, більш  безпечних препаратів для наркозу, до відкритої у 2022 році нової операційної, повного обновлення стерилізаційного обладнання та єдиної в регіоні роботичної системи Da Vinci.

Єдина функція матки – виношування дитини, тож, при відсутності планів на вагітність, така операція ніяк не змінює повсякденне та сексуальне життя жінки.

Лапароскопическая операция

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up