Ми часто чуємо від пацієнток одні й ті самі розповсюджені питання та страхи про необхідність операцій і їх наслідки…
Сьогодні ми спробуємо дізнатись правду про деякі розповсюджені серед жінок твердження
Лише уявіть — матка розташована у черевній порожнині разом з кишківником, печінкою, підшлунковою та іншими органами, що в сумі важать понад 5 кг. При цьому, сама матка важить 40-60 грамів і має розміри, порівняні з розміром курячого яйця.
Тож, вага матки складає менш як 1% від маси інших органів, а з’їдений жінкою шматочок торта займе у черевній порожнині більше місця ніж її матка! Після цього порівняння стає очевидно, що її видалення ніяк не змінює розташування інших органів і не завдає жінці ніякого клопоту.
Ще один популярний міф. Почнемо з того, що будь-які утворення у порожнині матки механічно подразнюють її стінки, що не дає ембріону прикріпитися до них, що в більшості випадків робить вагітність неможливою. А найбільш вагома причина для видалення поліпу – це значно підвищена вірогідність розвитку раку ендометрію за відсутності лікування. Тому, при виявленні поліпу ЗАВЖДИ проводиться його видалення та подальше гістологічне дослідження на наявність атипових клітин.
Така ситуація можлива, лише якщо міома знаходиться ближче до слизового шару матки та деформує його, заважаючи прикріпленню і розвитку заплідненої яйцеклітини. Також перешкодою для вагітності може бути міома великих розмірів та міома на ніжці.
Проте, у більшості жінок, вона ніяким чином не заважає самостійно завагітніти та народити, адже має невеликі розміри та знаходиться ближче до поверхні матки.