Радикальна простатектомія

Радикальна простатектомія – це складне оперативне втручання, кінцевою метою якого є видалення передміхурової залози, що вражена пухлинним процесом. Не менш важливим є функціональний результат, який направлений на збереження еректильної функції (потенції), а також на збереження механізму утримання сечі. Забезпечення максимального ефекту можливо завдяки не тільки збереженню, але й делікатній роботі з нервами та сосудами, що відповідають за ці дуже важливі для чоловіка функції.

Завдяки гнучкості роботичного інструменту та ICG-навігації, вдається досягнути максимального результату в збереженні нервів, судин та ідентифікації лімфатичних вузлів. Саме цьому, в теперішній час більше 90% радикальних простатектомій у світі виконується з застосуванням роботичних систем з ICG-навігацією.

Перед усім, потрібно пам’ятати, що робот – це лише складний та ефективний інструмент у руках досвідченого хірурга. Ми почали виконувати радикальну простатектомію в 2004 році відкритим методом, а з 2010 року – здебільшого лапароскопічним. Ми виконуємо багато таких операцій та, виходячи з накопленого досвіду, можемо заявити – поява роботичної хірургії дозволила виконувати такі операції з кращим результатом.

В останній час, майже всі радикальні простатектомії ми виконуємо за допомогою робота. Тепер для наших пацієнтів немає необхідності їхати за кордон, адже з’явилась можливість отримати високотехнологічну допомогу та, найголовніше, післяопераційне лікування та спостереження в Україні, що дуже важливо для наступного одужання.

Роботичні системи є розширенням фізичних можливостей хірурга, даючи йому додаткові ступені свободи, необхідні для доступу до частин тіла, які були б недосяжні при використанні лапароскопічного чи відкритого методу операції. Також, це дозволяє зменшити втому хірурга та тремор його рук через перебування в дуже незручному положенні протягом декількох годин. Тому, складні операції, виконані за допомогою робота Da Vinci займають менше часу, значно підвищують збереження тканин і якість життя в постопераційному періоді.

Так, у недавній статті в Nature йшла мова про те, що в 2003 році менше 1% хірургів в США виконували роботизовану радикальну простатектомію (RARP) замість лапароскопічної чи відкритої хірургії, але вже в 2014 році на RARP припадало більше 90% радикальних простатектомій в усьому світі.

Дану операцію в IRIMI Group виконує професор Молчанов Роберт Миколайович

Молчанов Роберт Николаевич

Молчанов Роберт Миколайович

Лікар-уролог, доктор медичних наук, професор

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up