Рак нирки

Рак нирки найбільш часто зустрічається переважно у чоловіків в віковій групі 50-70 років, причому його частота збільшується з віком. Смертність від раку нирок становить близько 2% серед інших захворювань. Провідними факторами ризику є тютюнопаління, контакт з промисловими канцерогенами, генетичні фактори, кісти нирок. Завдяки широкому розповсюдженню ультразвукової діагностики, у 2/3 випадків пухлина виявляється на 1-2 стадії, коли є можливість повного одужання. Зазвичай, на цих стадіях рак нирки не проявляється симптомами та виявляється випадково, при обстеженні у зв’язку з іншими захворюваннями або в процесі профілактичного огляду. До середини 2000-х, вирішенням проблеми зазвичай була операція – радикальна нефректомія, при якій видалялася уся нирка разом з пухлиною. З появою лапароскопічних та роботасистованих технологій можливості хірурга значно розширились. Тепер основною метою операції є видалення пухлини зі збереженням нирки. При цьому пухлина видаляється у межах здорових тканин, чим досягається повноцінне лікування та одужання пацієнта. Лапароскопічна резекція нирки з застосуванням флуоресцентної навігації з індоцианіном зеленим (ICG), що є перевагою ендоскопічного IMAGE1 S™ Rubina™, дозволяє прицільно блокувати кровообіг в пухлині та видаляти її зі збереженням нирки приблизно у 95% випадків. Можливість поєднання цієї технології з перевагами роботизованої системи Da Vinci, дозволяє досягти ювелірної точності при роботі на судинах нирки, особливо при складному розташуванні пухлин у центральній частині нирки. Наша медична команда IRIMI Group працює на базі клініки Medical Plaza під керівництвом професора Молчанова Р.М., який має багаторічний досвід у виконанні цього оперативного втручання: з 2000 року – відкритим, з 2014 – лапароскопічним, а з недавнього часу – роботасистованим методом. Застосування роботизованої системи Da Vinci та лапароскопії з флуоресцентною навігацією, дозволило перетворити цю складну операцію в добре відпрацьовану, практично повсякденну процедуру з мінімальними ризиками та високим процентом успіху.

Рак нирки найбільш часто зустрічається переважно у чоловіків в віковій групі 50-70 років, причому його частота збільшується з віком. Смертність від раку нирок становить близько 2% серед інших захворювань. Провідними факторами ризику є тютюнопаління, контакт з промисловими канцерогенами, генетичні фактори, кісти нирок.

Завдяки широкому розповсюдженню ультразвукової діагностики, у 2/3 випадків пухлина виявляється на 1-2 стадії, коли є можливість повного одужання. Зазвичай, на цих стадіях рак нирки не проявляється симптомами та виявляється випадково, при обстеженні у зв’язку з іншими захворюваннями або в процесі профілактичного огляду.

До середини 2000-х, вирішенням проблеми зазвичай була операція – радикальна нефректомія, при якій видалялася уся нирка разом з пухлиною. З появою лапароскопічних та роботасистованих технологій можливості хірурга значно розширились. Тепер основною метою операції є видалення пухлини зі збереженням нирки. При цьому пухлина видаляється у межах здорових тканин, чим досягається повноцінне лікування та одужання пацієнта.

Лапароскопічна резекція нирки з застосуванням флуоресцентної навігації з індоцианіном зеленим (ICG), що є перевагою ендоскопічного IMAGE1 S™ Rubina™, дозволяє прицільно блокувати кровообіг в пухлині та видаляти її зі збереженням нирки приблизно у 95% випадків. Можливість поєднання цієї технології з перевагами роботизованої системи Da Vinci, дозволяє досягти ювелірної точності при роботі на судинах нирки, особливо при складному розташуванні пухлин у центральній частині нирки.

Урологи IRIMI Group мають великий досвід у застосуванні цієї методики, зокрема, у 2020 році на платформі WebSurg IRCAD Страсбурзького університету був представлений спільний навчальний фільм професора Р.Молчанова та професора G. Janetschek(Австрія) – “ICG навігація при хірургічному лікуванні рака нирки”.

Наша медична команда IRIMI Group працює на базі клініки Medical Plaza під керівництвом професора Молчанова Р.М., який має багаторічний досвід у виконанні цього оперативного втручання: з 2000 року – відкритим, з 2014 – лапароскопічним, а з недавнього часу – роботасистованим методом. Застосування роботизованої системи Da Vinci та лапароскопії з флуоресцентною навігацією, дозволило перетворити цю складну операцію в добре відпрацьовану, практично повсякденну процедуру з мінімальними ризиками та високим процентом успіху.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up