Хирургическая история

Повернемося до історії – як все починалося.

До епохи Відроження хірургічні втручання майже не проводились для лікування гінекологічних захворювань. Уявлення про будову жіночого тіла та жіночих статевих органів будувались на основі зовнішнього огляду, а також на дослідженнях тварин, бо розтин тіла померлої людини в той час був суворо заборонений. Але повернемося до хірургії. Ця історія – про одне з перших повноцінних хірургічних втручань на черевній порожнині за історію людства.

В далекому 1809 році американського хірурга Ефраїма Макдауела викликали у маленьке містечко, де жінка готувалася народити двійню. Проте подолавши велику відстать до пацієнтки, він виявив, що вона навіть не вагітна, а причина її збільшеного живота – гігантська пухлина у яєчнику. Зваживши усі ризики, Макдауел вирішив провести хірургічне втручання. Разом з жінкою, він повернувся до свого будинку, де й провів першу в історії людства оваріоектомію, видаливши пухлину вагою 6,8 кілограмів. Операція пройшла успішно і через 25 днів жінка самостійно покинула дім хірурга у доброму самопочутті.

Після цього випадку, Макдауел провів ще 13 оваріотомій і лише одну з них – з летальним результатом. На той час це було справжнім дивом, адже всі операції проводились без наркозу та без дотримання будь-яких правил асептики.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up