Мифы в гинекологии

Руйнуємо гінекологічні міфи, частина друга.

 
Міф 4: Кіста яєчника може зникнути самостійно.
Таке твердження справедливе лише для функціональних кіст яєчника, якi дiйсно не потребуть оперативного лiкування i зазвичай зникають протягом 2-3 мiсяцiв.
Проте, якщо кiста не має тендеції до зменшення за цей час, потрібно розглянути її хірургічне видалення.
Крiм того, існують і інші кісти – дермоїдні, серозні, ендометріоїдні, тощо, котрі потребують оперативного втручання, адже вони можуть призвести до невідкладних станів (перекрут або розрив кісти) або до розвитку онкологічного захворювання.
Тож, виявлення кісти яєчника, завжди потребує консультації спеціаліста для точнішої діагностики та вибору тактики лікування.
 
Міф 5: Приймаючі КОКи (комбіновані оральні контрацептиви, в народi – протизаплідні таблетки) – жінка обов’язково набере зайву вагу.
Це вже давно не так.
Першi контрацептивнi препарати дiйсно сприяли набору ваги через величезну дозу естрогену, що в них мiстився. Сьогодні ж, в КОКах міститься доза, що максимально наближена до фізіологічної кількості естрогену в організмі жінки.
Потрібно додати, що існує багато параметрів, котрі впливають на вибір тих чи інших КОКів. Серед них – ціль прийому (для лікування захворювань або тільки для контрацептивного ефекту), вік жінки, її вага, шкiдливi звички, супутні захворювання та іншi показники. Тому, призначення КОК повинно здійснюватися лише кваліфікованим спеціалістом і, ні в якому разі, не за порадами подруг чи знайомих.
У сучасному свiтi – правильно пiдiбранi КОКи не впливають на вагу жінки та її здоров’я.
 
Міф 6: Опущення стiнок пiхви після видалення матки.
На цю тему було проведено багато досліджень і всі вони довели, що видалення матки не впливає на вірогідність розвитку опущення стінок піхви в майбутньому.
Матка тримається в тазу за допомогою зв’язок, що разом формують, так званий, фiксуючий апарат матки. Під час операції, хірург зшиває разом ці зв’язки і, таким чином, забезпечує цілісність тазової фасції, що попереджує розвиток пролапсу в майбутньому.
Тож, при правильно проведеній операції, тонус стінок піхви залишиться незмінним.
 
Лікуйтесь у професіоналів і будьте здорові!

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up