Рак сечового міхура

Рак сечового міхура (РСМ) – онкологічне захворювання, що розвивається з клітин слизової оболонки порожнистого м’язового органу сечовидільної системи.

Рак сечового міхура найбільш часто зустрічається в віковій групі 60-80 років, переважно у чоловіків. Основні фактори, що підвищують ризик його розвитку – це тютюнопаління та контакт з промисловими канцерогенами (анілінові барвники, похідні бензопірену).

Першим симптомом раку сечового міхура найбільш часто є поява домішок крові у сечі, при цьому пацієнта більше ніщо не турбує. Для раннього виявлення раку сечового міхура доцільно щорічно проходити ультразвукове дослідження органів сечовивідної системи та проводити загальний аналіз сечі.

Стандартним методом лікування пухлини, що вперше виявлена, є трансуретральна (ендоскопічна) резекція – ТУР. Застосування біполярного ТУР у поєднанні з вузькоспектральним режимом візуалізації (Narrow Band Image), що доступний в ультрасучасному ендоскопічному комплексі IMAGE1 S™ Rubina™, дозволяє ефективно та якісно видалити пухлину.

На жаль, більшість пухлин сечового міхура мають схильність до рецидиву – до 75% випадків. Як наслідок, у частини пацієнтів виникає необхідність видалення сечового міхура, що вражений пухлинним процесом.

У цьому разі виконується операція з повного видалення сечового міхура з формуванням резервуару з кишківника, який у подальшому буде виконувати функцію сечового міхура. Це складне багатоетапне оперативне втручання, воно достатньо травматичне для пацієнта і має тривалий період післяопераційного відновлення.

Знизити травматичність та прискорити відновлення допомагає роботизована хірургія з застосуванням системи Da Vinci, яка дозволяє виконати всі етапи операції без великого розрізу, що є характерним для відкритих операцій, більш точно та ретельно видалити лімфатичні вузли, максимально зберегти судини та нерви, що відповідають за важливі функції утримання сечі та чоловічу потенцію.

Ми доповнюємо робот-асистовану цистектомію контролем видалення лімфатичних вузлів за допомогою флуоресцентного барвника індоцианіна зеленого (ICG). Цей метод одночасно дозволяє контролювати якість накладення швів у ділянці зшивання кишківника, резервуару та сечоводів, що суттєво зменшує можливість виникнення післяопераційних ускладнень.

Наша медична команда IRIMI Group працює на базі клініки Medical Plaza під керівництвом професора Молчанова Р.М., який має багаторічний досвід у виконанні цього оперативного втручання: з 2005 року – відкритим, з 2014 – лапароскопічним, а з недавнього часу – роботасистованим методом. Використання роботизованої системи Da Vinci дозволяє поєднати переваги лапароскопії з делікатним та мікроскопічно точним впливом на тканини, що суттєво підвищує функціональний ефект від операції.

Рак сечового міхура (РСМ) – онкологічне захворювання, що розвивається з клітин слизової оболонки порожнистого м’язового органу сечовидільної системи.

*  результати лікування індивідуальні та залежать від особливостей організму кожного пацієнта.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up