Месяц информированности про эндометриоз

Березень — міжнародний місяць поінформованості про ендометріоз.

 
У 1993 році було запущено рух обізнаності щодо ендометріозу і з тих пір березень є всесвітнім місяцем поінформованості про цю хворобу.
Тож, у цьому пості ми відповімо на запитання, які найчастіше задають нам пацієнтки та спростуємо деякі хибні твердження про ендометріоз.
 
— Що таке ендометріоз і як його розпізнати?
— Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, пов’язане з менструацією, при якому тканина, подібна до внутрішнього шару матки, розвивається в інших частинах органах, як-от маткові труби, таз, кишківник, піхва. Таке захворювання може бути безсимптомним, але частіше проявляється болісними та рясними менструаціями, болем під час статевого акту, безпліддям, хронічним болем в тазу, пов’язаним з менструацією та у тяжких випадках – болем під час спорожнення кишечника та сечового міхура.
 
— Чому в мене розвинувся ендометріоз?
— Наразі існує дуже багато теорій щодо причини розвитку ендометріозу, та науці остаточно невідома причина цієї хвороби. Ваша провина у цьому випадку повністю відсутня, захиститися від розвитку цієї хвороби наразі неможливо.
 
— Але ж ендометріоз розвивається лише у літніх жінок?
— Ні, середній вік жінок, хворих на ендометріоз складає 20-30 років. Відомі випадки, коли це захворювання виявляли у дівчат, які ще не досягли репродуктивного віку та у жінок, що вже перебувають у постменопаузальному періоді.
 
— Чи обов’язкова наявність симптомів при підозрі на ендометріоз?
— Ні, іноді ендометріоз проходить безсимптомно та виявляється при операції з зовсім іншої патології або при гінекологічному огляді жінки.
 
— Чи можна діагностувати ендометріоз після консультації та обстеження?
— Ні, під час консультації лікар може лише запідозрити наявність цієї патології, зважаючи на анамнез та симптоми пацієнтки. Остаточний діагноз можливо поставити тільки під час операції.
 
— Чи лікує видалення яєчників ендометріоз?
— Ні, видалення яєчників не лікує ендометріоз і не є обов’язковим для його лікування. До того ж, ця операція у більшості випадків має негативний вплив на жіноче здоров’я та позбавляє жінку можливості самостійно завагітніти.
 
— Чи можна вилікувати ендометріоз за допомогою гормональних препаратів?
— Гормональне лікування і справді сповільнює прогрес захворювання та може зменшувати вираженість симптомів, але обмежитись гормональним лікуванням без операції можна лише в разі наявності поверхневого ендометріозу без глибокого ураження тканин.
При виявленні у себе симптомів цього захворювання потрібно звернутися до гінеколога, який проконсультує Вас та підбере відповідне лікування.
 
Ендометріоз не передається від людини до людини і не є заразною хворобою.
Ендометріоз це не рак та не злоякісне захворювання, не треба панікувати, почувши такий діагноз. По різним даним, захворюваність ендометріозом становить від 10% до 50% жінок репродуктивного віку. Тож, регулярно проходьте огляд у свого гінеколога, та не панікуйте, якщо почуєте такий діагноз – у наш час лікарі успішно лікують пацієнток з ендометріозом, повертаючи їх до здорового і щасливого життя.

*  результаты лечения индивидуальны и зависят от особенностей организма каждого пациента.

Copyright © 2022 IRIMI Group

Scroll Up